Jak działa system Ensy®
Jak działa wentylacja kontrolowana zapotrzebowaniem?
Wentylacja kontrolowana zapotrzebowaniem, oprócz wysokiej wydajności i niskiego SFP, zapewnia również odpowiedni przepływ powietrza we właściwym czasie. Dzięki najnowszej technologii zapewnia możliwość kontrolowania zapotrzebowania na wentylację, gwarantując odpowiednie środowisko we wnętrzach i utrzymanie niskiego zużycia energii.
Najważniejsze zalety rekuperatorów Ensy
- Odzysk ciepła na poziomie powyżej 90%.
- Wysoka wydajność nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach.
- Optymalny poziom wilgotności powietrza – komfortowe latem i zimą
- Bardzo cicha praca od 5dB.
- Niskie zużycie energii nawet w niskich temperaturach ujemnych
- Czyste, zdrowe i świeże powietrze dzięki przeciwpyłkowym filtrom F7.
- Możliwość podłączenia okapu kuchennego.
- Sterownik umieszczony na urządzeniu i/lub w pokoju oraz możliwość zmiany nastawień na urządzeniu mobilnym przez WiFi
Czujnik wilgoci: Standardowo fabrycznie wbudowany w urządzeniu. (Za wyjątkiem produktu AHU-200 (nieaktualny)). Podczas instalowania dodatkowych czujników w łazienkach / pomieszczeniach narażonych na wilgoć, czujnik ten zapewni szybszy sygnał o poziomie wilgotności w pomieszczeniu i zapewni szybszą wymuszoną wentylację. (Maksymalny przepływ powietrza).
Akcesoria dodatkowe:
- Detektor ruchu: Po zainstalowaniu w mieszkaniu, będzie sygnalizować urządzeniu konieczność zwiększenia prędkości, aż do maksymalnego przepływu powietrza.
- Czujnik CO2: Może być zainstalowany w salonie, zasygnalizuje urządzeniu poziom zanieczyszczenia w pomieszczeniu. Wentylacja jest regulowana według potrzeb.
- Piec / kominek / łazienka: Bezprzewodowy przełącznik impulsowy może być używany w celu uzyskania zwiększonego zasilania przy użyciu paleniska. Zamontowany w odpowiednim miejscu w stosunku do źródła ognia. Może być również umieszczony w pobliżu łazienki, co ułatwia obsługę dzięki zastosowaniu wymuszonej wentylacji. (Maksymalny przepływ powietrza).
- Panel sterowania umieszczony w odpowiednim miejscu w domu, aby monitorować i regulować wentylację w jak najprostszy możliwy sposób. Na nowszych modelach, z wyjątkiem (AHU-200, sufitowego AHU-300, sufitowego AHU 400, AHU 200 KV i KH), panel sterowania jest fabrycznie zamontowany w drzwiach frontowych. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego panelu sterowania, jeżeli chcesz regulować wentylację z innego pomieszczenia.
- Urządzenie nadaje się do podłączenia zewnętrznego okapu kuchennego. Jest to alternatywne rozwiązanie dla problemów z wylotem powietrza przez ścianę.
Gdzie wykorzystywana jest rekuperacja ?
- We wszystkich domach wskazane jest stosowanie wentylacji kontrolowanej zapotrzebowaniem czyli rekuperacji.
- Wymuszony dopływ powietrza podczas rozpalania w nowoczesnych kominkach na drewno.
- Wymuszone wyciąganie wilgoci z mokrych pomieszczeń podczas użytkowania.
- Wymuszone odprowadzanie i dostarczanie powietrza w pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób, a nasycenie CO2 jest wysokie.
- Niski poziom wentylacji i zmniejszone użycie energii, gdy przebywasz poza domem.
Duże przeciwpyłkowe filtry F7 zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i cichą pracę rekuperatora. Dodatkową opcjonalną możliwością jest wymiana na filtr z aktywnym węglem obniżającym odczuwanie nieprzyjemnych zapachów zimą.
Dlaczego warto wybrać Ensy®?
Istnieją dwa główne powody, dla których warto postawić na solidnej jakości instalację od ENSY:
1. Zapewnienie czystego, świeżego powietrza, które poprawi środowisko w pomieszczeniach mieszkalnych, gwarantując ci lepsze życie
Nowe pomieszczenia mieszkalne są testowane pod kątem wycieków zgodnie z przepisami budowlanymi, co oznacza, że należy wymieniać powietrze poprzez stosowanie zrównoważonej wentylacji mechanicznej.
2. Zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym przez pleśń i wilgoć
Kiedy wszystkie nowe pomieszczenia mieszkalne są szczelne, ważne jest, aby uzyskać ich wentylację, by nie powstała wilgoć, która może wdać się w materiały. To z kolei może prowadzić do powstania pleśni i gnicia.
Ponadto, istnieją idealne możliwości do personalizacji Twojego środowiska. Można, na przykład, odciągnąć wilgoć z mokrej powierzchni podczas użytkowania, przyspieszyć dostawę powietrza w pomieszczeniach z kominkiem, w którym rozpalany jest ogień, wymusić wydalanie spalin przy konkretnym nasyceniu CO2, zminimalizować wentylację za pomocą funkcji „poza domem”, itp.
3. Gwarancja najwyższego poziomu sprawności latem i zimą.
Funkcja lato zapewnia odzysk chłodniejszej temperatury z wewnątrz budynku.