iraty platforma finansowa
Rekuperatory Ensy - Elemix
elemix rozwiązania dla twojego domu i firmy

Rekuperatory Ensy

Jak działa system Ensy®

Jak działa wentylacja kontrolowana zapotrzebowaniem?

Wentylacja kontrolowana zapotrzebowaniem, oprócz wysokiej wydajności i niskiego SFP, zapewnia również odpowiedni przepływ powietrza we właściwym czasie. Dzięki najnowszej technologii zapewnia możliwość kontrolowania zapotrzebowania na wentylację, gwarantując odpowiednie środowisko we wnętrzach i utrzymanie niskiego zużycia energii.

 

Najważniejsze zalety rekuperatorów Ensy 

 • Odzysk ciepła na poziomie powyżej 90%.
 • Wysoka wydajność nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach.
 • Optymalny poziom wilgotności powietrza – komfortowe latem i zimą
 • Bardzo cicha praca od 5dB.
 • Niskie zużycie energii nawet w niskich temperaturach ujemnych
 • Czyste, zdrowe i świeże powietrze dzięki przeciwpyłkowym filtrom F7.
 • Możliwość podłączenia okapu kuchennego.
 • Sterownik umieszczony na urządzeniu i/lub w pokoju oraz możliwość zmiany nastawień na urządzeniu mobilnym przez WiFi
 

Czujnik wilgoci:  Standardowo fabrycznie wbudowany w urządzeniu.  (Za wyjątkiem produktu AHU-200 (nieaktualny)).  Podczas instalowania dodatkowych czujników w łazienkach / pomieszczeniach narażonych na wilgoć, czujnik ten zapewni szybszy sygnał o poziomie wilgotności w pomieszczeniu i zapewni szybszą wymuszoną wentylację.  (Maksymalny przepływ powietrza).

 

Akcesoria dodatkowe:

 • Detektor ruchu:  Po zainstalowaniu w mieszkaniu, będzie sygnalizować urządzeniu konieczność zwiększenia prędkości, aż do maksymalnego przepływu powietrza.
 • Czujnik CO2:  Może być zainstalowany w salonie, zasygnalizuje urządzeniu poziom zanieczyszczenia w pomieszczeniu.  Wentylacja jest regulowana według potrzeb.
 • Piec / kominek / łazienka:  Bezprzewodowy przełącznik impulsowy może być używany w celu uzyskania zwiększonego zasilania przy użyciu paleniska.  Zamontowany w odpowiednim miejscu w stosunku do źródła ognia.  Może być również umieszczony w pobliżu łazienki, co ułatwia obsługę dzięki zastosowaniu wymuszonej wentylacji.  (Maksymalny przepływ powietrza).
 • Panel sterowania umieszczony w odpowiednim miejscu w domu, aby monitorować i regulować wentylację w jak najprostszy możliwy sposób. Na nowszych modelach, z wyjątkiem (AHU-200, sufitowego AHU-300, sufitowego AHU 400, AHU 200 KV i KH), panel sterowania jest fabrycznie zamontowany w drzwiach frontowych.   Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego panelu sterowania, jeżeli chcesz regulować wentylację z innego pomieszczenia.
 • Urządzenie nadaje się do podłączenia zewnętrznego okapu kuchennego.  Jest to alternatywne rozwiązanie dla problemów z wylotem powietrza przez ścianę.

Gdzie wykorzystywana jest rekuperacja ?

 • We wszystkich domach wskazane jest stosowanie wentylacji kontrolowanej zapotrzebowaniem czyli rekuperacji.
 • Wymuszony dopływ powietrza podczas rozpalania w nowoczesnych kominkach na drewno.
 • Wymuszone wyciąganie wilgoci z mokrych pomieszczeń podczas użytkowania.
 • Wymuszone odprowadzanie i dostarczanie powietrza w pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób, a nasycenie CO2 jest wysokie.
 • Niski poziom wentylacji i zmniejszone użycie energii, gdy przebywasz poza domem.

Duże przeciwpyłkowe filtry F7 zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i cichą pracę rekuperatora. Dodatkową opcjonalną możliwością jest wymiana na filtr z aktywnym węglem obniżającym odczuwanie nieprzyjemnych zapachów zimą.

Dlaczego warto wybrać Ensy®?

Istnieją dwa główne powody, dla których warto postawić na solidnej jakości instalację od ENSY:

1. Zapewnienie czystego, świeżego powietrza, które poprawi środowisko w pomieszczeniach mieszkalnych, gwarantując ci lepsze życie

Nowe pomieszczenia mieszkalne są testowane pod kątem wycieków zgodnie z przepisami budowlanymi, co oznacza, że należy wymieniać powietrze poprzez stosowanie zrównoważonej wentylacji mechanicznej.

2. Zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym przez pleśń i wilgoć

Kiedy wszystkie nowe pomieszczenia mieszkalne są szczelne, ważne jest, aby uzyskać ich wentylację, by nie powstała wilgoć, która może wdać się w materiały.  To z kolei może prowadzić do powstania pleśni i gnicia.

Ponadto, istnieją idealne możliwości do personalizacji Twojego środowiska.  Można, na przykład, odciągnąć wilgoć z mokrej powierzchni podczas użytkowania, przyspieszyć dostawę powietrza w pomieszczeniach z kominkiem, w którym rozpalany jest ogień, wymusić wydalanie spalin przy konkretnym nasyceniu CO2, zminimalizować wentylację za pomocą funkcji „poza domem”, itp.

3. Gwarancja najwyższego poziomu sprawności latem i zimą.

Wszystkie urządzenia norweskiego producenta rekuperatorów wyróżniają się poziomem odzysku nawet powyżej 90% ciepła zimą i latem.

Funkcja lato zapewnia odzysk chłodniejszej temperatury z wewnątrz budynku.